Stockholm, 13. 05. 2013 18.28 |

Danska hokejska reprezentanca je na svetovnem prvenstvu elitne divizije po srditem boju premagala Belorusijo (3:2) in krog pred koncem skupinskega dela slovensko četo pahnila v nižji rang svetovnega hokeja. Tja potuje tudi Avstrija.

Četa Matjaža Kopitarja se je pred obračunom s svetovno hokejsko velesilo Kanado še oklepala kančka upanja, ki pa ga je dokončno razblinila izbrana vrsta Danske. Skandinavci so Beloruse odpravili s 3:2 in Slovenijo, ne glede na razplet na tekmi s Kanado, že potisnila v divizijo I. Obstanek med elito pa je bila že pred zadnjim krogom, roko na srce, misija nemogoče. Risi bi morali Kanadčane premagati po rednem delu, Danci pa na tekmi z Belorusi in Švedi ne bi smeli osvojiti niti točke.

Varovanci Pera Bäckmana so povedli že s 3:0, na koncu pa so se morali za tri točke pošteno potruditi. Belorusi so v drugi tretjini uspeli znižati na 2:3, za preobrat pa jim je zmanjkalo kanček športne sreče.

Avstrija se je znašla v zelo težkem položaju po zmagi Latvije proti Franciji, po kateri so se morali severni sosedje reševati vsaj s točko na tekmi s svetovnimi prvaki Rusi. Dolgo jim je to tudi uspevalo, izid je bil še v 28. minuti 4:4, a so Rusi nazadnje le postavili stvari na pravo mesto, zmagali z 8:4 in Avstrijo prikovali na zadnje mesto predtekmovalne skupine.