Contadorju Baskija, Špilak izvrsten četrti

Bilbao, 12. 04. 2014 19.19 |

Španski kolesar Alberto Contador je še tretjič na uspešni športni poti zmagal na dirki po Baskiji. Slovenec Simon Špilak si je s četrtim mestom na zadnji etapi prikolesaril tudi skupno četrto mesto.

Alberto Contador
Alberto Contador FOTO: Reuters

Alberto Contador je tretjič v karieri osvojil dirko po Baskiji. Dirka se je sklenila s posamično preizkušnjo na čas, ki jo je dobil Nemec Tony Martin. Na zadnji etapi se je zelo dobro odrezal Slovenec Simon Špilak, ki je zasedel četrto mesto, na koncu pa se je veselil tudi četrtega mesta v skupni razvrstitvi dirke, tako kot lani. V zadnji, šesti etapi dirke, s krožnim kronometrom s startom in ciljem v kraju Markina Xemein (25,9 km), je bil najhitrejši Nemec Martin (Omega-QuickStep), Contador (Tinkoff-Saxo) pa si je skupno zmago prikolesaril z drugim mestom, ko je za zmagovalcem etape, trikratnim svetovnim prvakom v kronometru, zaostal le sedem sekund. Španec, ki so mu zaradi kršitve protidopinških pravil odvzeli naslova zmagovalca dirk po Franciji in Italiji, je bil skupni zmagovalec dirke po Baskiji tudi v letih 2008 in 2009.

Tretji je bil Poljak Michal Kwiatkowski (Omega-QuickStep) z zaostankom 15 sekund, le sekundo počasnejši je bil slovenski kolesar v ruskem moštvu Katjuša. Špilak je na koncu zasedel četrto mesto tudi v skupnem seštevku dirke, za Contadorjem je zaostal eno minuto in sedem sekund. Pred Špilakom sta se uvrstila le Poljak Kwiatkowski (+ 0:49) in Francoz Jean-Christophe Peraud (AG2R La Mondiale; + 1:04) na drugem in tretjem mestu skupno.

Dirko je končal tudi Jani Brajkovič, ki je danes zaostal skoraj tri minute za Martinom ter je zadnjo etapo končal na 47. mestu. V skupnem seštevku pa je Brajkovič dirko končal na 45. mestu.