Celjani zmagali in napredovali v osmino finala lige prvakov

Celje, 15. 02. 2014 22.12 |

Celjani so izpolnili prvi del načrta, ki so si ga zadali pred začetkom sezone. Po zmagi nad ukrajinskim prvakom so se uvrstili v osmino finala lige prvakov. V 9. krogu elitnega tekmovanja so doma premagali ukrajinski Motor iz Zaporožja s 30:27.

Velenjčan na celjski klopi Branko Tamše je izjemno pomemben obračun začel z udarno zasedbo. Vratar Matevž Skok, krilna igralca Gašper Marguč in Luka Žvižej, krožni napadalec Vid Poteko in zunanji igralci Ivan Slišković, Sebastian Skube in Nemanja Zelenović so sicer potrebovali nekaj časa, da so dosegli pravo delovno temperaturo. V uvodnih osmih minutah so bili na nizkih obratih (5:5), v nadaljevanju pa so vključili "turbo pogon" in si s hitro igro v napadu in granitno obrambo priigrali pet golov prednosti (12:7). Tamše je visok ritem svojih fantov vzdrževal s pogostimi menjavami, na parket so stopili tudi Mate Lekai, Žiga Mlakar, David Razgor in Rok Žuran. Zavoljo tega so njihovi obrati na trenutke tudi nekaj izgubili na svoji moči, v celoti pa jim telesno visoki in močni, a nekoliko počasnejši gosti iz Ukrajine niso bili kos. Nekajkrat so se Celjanom približali na tri gole zaostanka, a Celjani so imeli vseskozi popoln nadzor nad tekmeci iz Zaporožja.

Ivan Slišković
Ivan Slišković FOTO: Damjan Žibert

V drugi polovici tekme se razmerje moči ni bistveno spremenilo, Celjani so vseskozi imeli v svojih rokah škarje in platno, z odgovorno igro pa so tekmecem onemogočili, da bi jim povsem zadihali za ovratnik. Gosti so se jim v uvodnih desetih minutah nekajkrat približali na dva gola, a gostitelji so jim odgovorili z enako mero in jim v 41. minuti ušli na 25:19. Lepo zalogo v zadetkih so v naslednjih štirih minutah skorajda zapravili (25:23), po Tamšetovi minuti odmora pa so Celjani stvari postavili na pravo mesto in zasluženo zmagali. Za svojo predstavo in uvrstitev med najboljših 16 ekip v ligi prvakov so bili deležni dolgega aplavza, tudi s strani tisoč gasilcev in članov civilne zaščite, ki so sodelovali v odpravljanju nedavne ujme v Sloveniji in jih je vodstvo celjskega kluba povabilo na tekmo z Zaporožjem.

V celjski ekipi sta bila najbolj učinkovita Gašper Marguč z desetimi in Ivan Slišković s šestimi goli, vratar Matevž Skok pa je zbral 19 obramb.