Tesen poraz Celjanov in zanesljiva zmaga Velenjčanov

Veszprem, 23. 11. 2013 20.53 |

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v tekmi 6. kroga evropske lige prvakov v gosteh izgubili z madžarskim Veszpremom s 26:27. Prvaki iz Velenja pa so na domačem igrišču premagali špansko Naturhouse La Riojo s 33:28.

Na začetku ni kazalo na tako razburljiv razplet, Madžari so se - tudi v odsotnosti svojega najboljšega moža in rokometnega milijonarja Laszla Nagyja - v uvodni četrtini dobesedno poigravali s Celjani. Ti so si že po pičlih desetih minutah priigrali štiri gole zaostanka (2:6), le dve minuti pa se je na stropu "sestrske dvorane iz Celja" na semaforju zasvetil zaostanek 2:7. Gostujočemu trenerju Vladanu Matiću ni preostalo nič drugega, kot da je zahteval minuto odmora. A nadaljevanje ni bilo nič boljše, Celjani so naredili številne osnovnošolske napake in zapravljali strele iz lepih položajev ter v 14. minuti zaostali z 2:8. Madžare je prepričljiv začetek uspaval, njihova vnema ni bila več na najvišji ravni, kar so slovenski podprvaki s pridom izkoristili in po zaostanku s 6:12 v končnici prvega dela prikazali učinkovito predstavo ter znižali na 10:12, na velik odmor pa odšli z zaostankom treh golov (10:13).

Madžari so imeli precej več težav s Celjani, kot pred dnevi v Zlatorogu.
Madžari so imeli precej več težav s Celjani, kot pred dnevi v Zlatorogu. FOTO: Damjan Žibert

Rokometaši iz mesta ob Savinji so v drugem polčasu vendarle pokazali zobe, na obzorju je bil celo eden najbolj senzacionalnih razpletov v skupinskem delu lige prvakov. Matićevi izbranci so grizli in se borili do zadnjih atomov moči, ta pristop pa se jim je obrestoval. V 51. minuti so prek Gašperja Marguča izenačili na 22:22, le minuto kasneje pa je tragični junak dvoboja David Razgor povišal na 23:22. Veszpremska Arena je v sami končnici doživela še nekaj rokometnih pretresov. V 56. minuti je Marguč zastreljal sedemmetrovko, Matićevi izbranci pa so dve minuti pred koncem zaostajali za tri gole (24:27). A se niso predali, v pičlih tridesetih sekundah so dosegli dva gola in znižali na 26:27, ob tem pa je Matevž Skok ubranil sedemmetrovko Momirju Iliću. Celjani so v zadnjem napadu - z igralcem več na igrišču - lepo "raztegnili" gostitelje in si po prekršku za sedemmetrovko nad Razgorjem pripeljali v položaj, da v Veszpremu osvojijo točko. A odgovornosti niso prevzeli izkušeni celjski rokometaši, temveč Razgor, ki je bil v izteku igralnega časa nenatančen in točki sta ostali na Madžarskem.

V celjski ekipi je bil najbolj učinkovit Sebastian Skube s sedmimi goli, Nemanja Zelenović in Gašper Marguč sta dosegla po šest zadetkov.

Velenjčani podaljšali upanje za osmino finala

Obračun med trenutno vodilno ekipo slovenskega in drugouvrščenega španskega prvenstva zavoljo pomembnosti za eno in drugo ni bila najbolj kakovostna. Obe zasedbi sta v prvem polčasu naredili kar veliko osnovnošolskih napak, tehtnica pa se je vseskozi prevešala z ene na drugo stran. Gostitelji so tekmo odlično odprli in povedli s 6:3, a so jih gostje s Pirenejskega polotoka hitro ujeli in jih potisnili v zaostanek dveh golov (7:9). Do konca prvega polčasa se je odvijal ogorčen boj za vsak košček igrišča, Velenjčani pa so na počitek odšli z golom prednosti (15:14).

Klemen Cehte
Klemen Cehte FOTO: Miro Majcen

Druga polovica tekme je minila v prevladi rokometašev domačega trenerja Ivana Vajdla, ki so najboljšo predstavo prikazali v uvodnih desetih minutah drugega polčasa. V 36. minuti so povedli z 20:15, štiri minute kasneje pa še oplemenitili svojo prednost na 23:16. Gosti, ki so hitro izkoristili obe minuti odmora, niso vrgli puške v koruzo, nekajkrat so se približali na tri gole zaostanka, bližje pa niso zmogli, v prelomnih trenutkih dvoboja je bilo pri Velenjčanih dovolj modrosti in znanja za končno zmago s 33:28.

V velenjski ekipi sta bila na današnji tekmi najbolj učinkovita Senjanin Burić s šestimi in Staš Skube s petimi goli.

Izida:
Veszprem
- Celje Pivovarna Laško 27:26 (13:10)
Gorenje Velenje - Naturhouse La Rioja 33:28 (15:14)

Mariborski rokometaši v škripcih
Rokometaši mariborskega Branika so v prvi tekmi 3. kroga evropskega pokala EHF v gosteh izgubili s slovaškim Tatranom iz Prešova s 26:34 (14:19). Povratna tekma bo v Mariboru.