Celje, 17. 11. 2013 21.14 |

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v tekmi 5. kroga evropske lige prvakov (skupina A) na domačem igrišču izgubili z madžarskim Veszpremom s 26:31. Prvi strelec tekme je bil Ivan Slišković z osmimi goli.

Slovenski podprvak se je enemu glavnih pretendentov za končno zmago v najbolj imenitnem klubskem tekmovanju na stari celini zoperstavil brez strahu. Fanatična bojevitost v obrambi je skrila marsikatero napako v napadu, a tudi Veszprem ni blestel. Izbrancem domačega trenerja Vladana Matića je še največ težav povzročal srbski reprezentant Momir Ilić, po zaslugi njegovih štirih golov so jim tekmeci iz Veszprema v 12. minuti ušli na 4:6, medtem ko so bili drugi igralci - vključno s prvim zvezdnikom Laszlom Nagyjem - pod nadzorom. Gostitelji so bili v uvodni tretjini tekme povsem enakovredni mednarodno obarvani madžarski zasedbi, v 21. minuti pa so - ob izključitvi Gregorja Potočnika - po golu razpoloženega Ivana Sliškovića celo povedli z 10:9 in tekmecu poslali jasno sporočilo, da so pripravljeni na velik podvig. Madžari so resno vzeli celjsko grožnjo, v nadaljevanju so zaigrali bolj odgovorno ter si kmalu priigrali dva gola prednosti, a vroči Celjani se niso predali. Do konca polčasa so vseskozi dihali za ovratnik tekmecu in prek Sliškovića - v prvem polčasu je dosegel šest golov - v 29. minuti izenačili na 14:14, na odmor pa odšli z najmanjšim možnim zaostankom (14:15).

Gostje iz Madžarske so bili boljši od Celjanov.
Gostje iz Madžarske so bili boljši od Celjanov. FOTO: Damjan Žibert

Celjani so slabo odprli drugi polčas, po izključitvi Nemanje Zelenovića so jim tekmeci ušli na tri gole (15:18), tega zaostanka pa jim navzlic velikemu trudu in požrtvovalni predstavi do skrajnih meja ni uspelo preobrniti. Igro Veszprema je - ob dobri celjski igri v obrambi - malenkostno "ohromila" tudi poškodba rokometnega milijonarja Nagyja, španski trener Carlos Ortega ga je zavoljo bolečin v kolenu "uporabil" na zelo racionalen način, v glavnem v obrambi, a madžarski prvak je tudi ob njegovi odsotnosti pokazal svoje skrbno negovane mišice in v 42. minuti domači ekipi pobegnil na pet golov (17:22). Matićevi izbranci v nadaljevanju niso zmogli tekme postaviti na glavo, dve tretjini tekme njihova zelo dobra obramba je zavoljo nemočne igre v napadu začela pokati po šivih, po zaostanku 18:25 v 46. minuti pa je bilo jasno, da bosta točki odšli v Veszprem. V domači ekipi je bil strelsko najbolj učinkovit Ivan Slišković z osmimi zadetki, Gašper Marguč je dosegel sedem golov.

Celje Pivovarna Laško - Veszprem 26:31 (14:15)