Ljubljana, 12. 04. 2014 18.41 |

Nogometašem Maribora je pripadel derbi 26. kroga državnega prvenstva. V Ljudskem vrtu so z 2:0 odpravili ambiciozno Gorice. Zmage so zabeležili še Celjani in Koprčani.

Goran Cvijanović
Goran Cvijanović FOTO: Damjan Žibert

Nogometaši Maribora imajo še naprej pet točk prednosti Luko Koper. V derbiju 26. kroga so namreč po zaslugi Gorana Cvijanovića ugnali ambiciozno Gorico. Strelec obeh golov je mrežo tekmeca načel v 40. minuti, v nadaljevanju dvoboja pa z bele točke postavil končni izid dvoboja. Vijoličasti so tako vknjižili še eno pomembno zmago v letošnji sezoni in mirno korakajo proti novemu naslovu državnega prvaka.

Benjamin Verbič je načel mrežo Triglava.
Benjamin Verbič je načel mrežo Triglava. FOTO: Damjan Žibert

Grofje izpolnili zastavljeni cilj
Nogometaši NK Celja so imeli pred dvobojem s kranjskim Triglavom en sam cilj, in sicer razveseliti svoje zveste privržence s tremi točkami. Od uvodnega sodnikovega žvižga naprej so imeli pobudo, ogrožali vrata tekmecev, v 90 minutah igralnega časa pa tudi dvakrat zatresli nasprotnikovo mrežo. Prvič v 16. minuti, ko je žogo v nasprotnikov mrežo poslal Benjamin Verbič, drugič pa v 69. minuti, ko je vratarja Curanovića ugnal Miha Zajc.

Rodolfo Vanoli
Rodolfo Vanoli FOTO: Damjan Žibert

Prvič letos boljši od Zavrča
Nogometaši Luke Koper so imeli v letošnji sezoni obilico težav z neugodnim Zavrčem. A na Bonifiki so bili tokrat odločeni narediti konec negativni tradiciji oddajanja točk. Po domačem remiju in porazu v Zavrču so tokrat vknjižili prvo zmago nad tekmecem. Za vodstvo domačih je poskrbel Jaka Štromajer, na 1:1 je izid poravnal Josip Fuček, v 84. minuti pa je domače gledalce razveselil Domen Črnigoj.

Milorad Kosanović
Milorad Kosanović FOTO: Damjan Žibert
Gledalci niso videli gola
Na derbiju Ljubljanske kotline med Olimpijo in Domžalami so bili nogometni navdušenci prikrajšani za lepo nogometno predstavo, dvoboj pa se je končal z najbolj nepopularnih 0:0. Minimalno terensko premoč so skozi celoten dvoboj imeli gostje, gledalci pa so po končanem dvoboju vnovič nekaj vzklikov namenili predsedniku Izetu Rastoderju in trenerju Miloradu Kosanoviću.

Krkašem ne gre z igralcem več
Novomeška Krka v prejšnjem krogu na gostovanju v Celju ni uspela izkoristiti številčne prednosti in ostala brez točk, vajo pa so ponovili tudi na dvoboju z velenjskim Rudarjem. Čeprav so bili gostje bliže trem točkam, so se morali ob koncu zadovoljiti z remijem. Gostitelje je v vodstvo popeljal Martin Kramarič, za končnih 1:1 pa je zabil Matej Podlogar.

Velenjčani so Novo mesto zapustili z osvojeno točko.