Zagreb, 19. 01. 2013 20.46 |

Košarkarji Uniona Olimpije so v 18. krogu lige Aba zabeležili deveti poraz v sezoni. V Zagrebu so klonili proti Cedeviti s 73:67. Pri ljubljanskih košarkarjih sta bila najbolj razpoložena Klemen Prepelič in Dino Murič.

Košarkarji Uniona Olimpije so na gostovanju v Zagrebu pri Cedeviti doživeli deveti poraz v ligi Aba in tako znova zdrsnili na petdesetodstotni izkupiček. Glede na to, da igralci kar po vrsti zapuščajo ljubljanski klub in da je bil to poraz proti neposrednemu tekmecu za najvišja mesta, se Unionu Olimpiji vedno bolj odmika cilj sezone – peto mesto v ligi Aba, ki v prihodnji sezoni še prinaša nastopanje na evropskih tekmovanjih. Zmaje je po Aronu Baynesu odslovil še Dylan Page, ki se iz ZDA ne želi vrniti v Slovenijo.

Union Olimpija - Zadar - 2
Union Olimpija - Zadar - 2 FOTO: Damjan Žibert

Ljubljančani so tako v Zagreb odpotovali z vsega desetimi igralci in glede na vsa dejstva dostojno prodali svojo kožo. Favorizirani Cedeviti so se odlično upirali petintrideset minut, v odločilnih trenutkih pa so bili Zagrebčani bolj natančni in zasluženo prišli do jubilejne desete zmage. Union Olimpija je v 14. minuti vodila s 23:16, nato dopustila delni izid 16:2 in na odmor odšla v tremi točkami zaostanka. V igri za drugo zaporedno zmago je bila vse do 34. minute, ko je na semaforju pisalo 56:53. A tedaj je Cedevita uspešno zaključila nekaj napadov v nizu, Ljubljančani žal ne, in štiri minute pred koncem tekme je bil zmagovalec znan (67:55).

Cedevita – Union Olimpija 73:67 (13:16, 19:13, 19:17, 22:21)
Ilievski 13., Baždarić, Tomas, Suton 12.;  Prepelič, Murič 14., Salin, Omić 11.