Cavani, Ibra in druščina v prvem krogu zgolj remizirali

Montpellier, 10. 08. 2013 10.19 |

Z obračunom lanskih in aktualnih francoskih prvakov, Montpellierja in PSG, se je začela nova sezona v Ligue 1. Branilci naslova, okrepljeni z Edinsonom Cavanijem, so na gostovanju zgolj remizirali (1:1).

Edinson Cavani in Zlatan Ibrahimović nista uspela najti poti do mreže Montpellierja. FOTO: Reuters

Pot do ubranitve naslova se za varovance Laurenta Blanca, ki je pred začetkom sezone nasledil Carla Ancelottija, ni začela dobro. Že po desetih minutah igre je Montpellier po zaslugi gola Remyja Cabelle povedel. Parižani so se pobrali, sredi drugega polčasa je za izenačenje poskrbel branilec Maxwell. V drugem delu se je prvič v majici Paris Saint-Germaina predstavil Edinson Cavani, a odlični urugvajski napadalec ni spremenil rezultata. Gostom ni pomagalo niti to, da so slabih 20 minut imeli številčno prednost na igrišču. Izključen je bil Abdelhamid El Kaoutari. Prvaki iz leta 2012 so tako na uvodni tekmi sezone odščipnili točko glavnemu favoritu za naslov prvaka.

Kljub remiju je trener Blanc v igri svojih varovancev videl nekaj dobrih stvari. Upanje mu daje predvsem predstava Cavanija, ki še zdaleč ni v optimalni formi. "Ustvaril je globino. Ob tem je imel izredno priložnost, a mu je branilec strel preprečil. Z njim bomo dobili prepotrebno širino v igri. Trenutno ni 100-odstotno pripravljen, daleč od tega. Kljub temu je zelo pomemben igralec in v prvi vrsti strelec. Za njim je približno 10 dni priprav, manjka mu igre. Ne bo več prijateljskih tekem, zato mora formo iskati na uradnih obračunih," je po tekmi novinarjem zaupal nekdanji francoski selektor, ki si želi tudi dobrega sodelovanja med Cavanijem in Zlatanom Ibrahimovićem: "Delali bomo na tem, da bosta lahko igrala skupaj. Sedaj sta praktično prvič zaigrala skupaj nekaj minut. Moramo najti ravnotežje, da bosta uspešna."