Pop in

Cat Stevens ne sme v ZDA

Washington, 22. 09. 2004 00.00 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 2 min
Avtor
Reuters/STA
Komentarji
0

Nekdanjemu pop pevcu Cat Stevensu, ki mu je zdaj ime Jusuf Islam, so zaradi suma terorizma prepovedali vstop v ZDA.

Jusuf deli avtograme med promoviranjem svojega novega albuma <em>Prayers of the Last Prophet</em>  v Carigradu (foto: Reuters)
Jusuf deli avtograme med promoviranjem svojega novega albuma <em>Prayers of the Last Prophet</em> v Carigradu (foto: Reuters) FOTO: Reuters

Letalo ameriške letalske družbe United Airlines, ki je letel od Londona proti Washingtonu, so preusmerili na najbližje letališče, ko so odkrili, da je v njem Jusuf Islam, katerega ime se nahaja na spisku oseb, ki jim je prepovedan vstop v državo. Naknadno se je izkazalo, da gre za nekdanjega pevca Cata Stevensa. Letalo je letelo proti Washingtonu, ko so odkrili, da je na krovu oseba z omenjenega spiska, zato so ga preusmerili v Maine, kjer so ga pričakali zvezni agenti.

Tiskovni predstavnik ministrstva za domovinsko varnost Dennis Murphy je izjavil, da so 56-letnega Islama oziroma Cata Stevensa zaslišali, da ima prepoved vstopa v ZDA in da ga bodo s prvim letalom vrnili v Evropo.

Uradni viri niso navedli, zakaj je nekdanji pevec potencialno nevaren za varnost ZDA. Stevens je sicer maja letos obiskal New York, kjer je predstavil DVD o svoji turneji leta 1976.

Cat Stevens - Yusuf Islam
Cat Stevens - Yusuf Islam FOTO: Reuters

Islam se je rodil kot Stephan Georgiou. Največje pevske uspehe je doživel v 60-ih in 70-ih letih, tedaj že pod imenom Cat Stevens. Med bolj znanimi pesmimi sta Wild world in Morning Has Broken. Lani je objavil dve pesmi, vključno s predelanim hitom iz 70-ih let Peace Train, v kateri izraža nasprotovanje ameriški politiki do Iraka.

Cat Stevens je kariero prekinil konec 70-ih let, ko je stopil v muslimansko vero in se preimenoval v Jusufa Islama. Kasneje je postal učitelj in v Londonu leta 1983 odprl muslimansko šolo. Konec 80-ih let je naletel na negativne odzive zaradi svoje podpore smrtni kazni, na katero je britanskega pisatelja Salmana Rushdieja obsodil iranski imam Homeini. V zadnjem času je Islam (Stevens) obsodil teroristične napade, vključno z 11. septembrom 2001 in zločinom v šoli v Beslanu.

  • Telefon meseca maja
  • Telefon meseca maja
  • Telefon meseca maja
  • Telefon meseca maja
  • Telefon meseca maja
  • Telefon meseca maja
  • Telefon meseca maja
  • Telefon meseca maja