Čas za Zemljo

Prisrčne živalice na družbenih omrežjih: resnica morda ni tako zelo prisrčna

London, 30. 10. 2017 11.49 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 3 min

Na družbenih omrežjih radi gledamo simpatične živalice. Če so te bolj ali manj v naravnem okolju, s tem seveda ni nič narobe. Težava se začne, ko smo navdušeni nad simpatičnimi živalicami, ki v resnici trpijo, ki so se primorane obnašati povsem nenaravno ... Pomislite, da morda lori ne dvigne rokic, ker se rad žgečka?  

Po družbenih omrežjih vedno znova naletimo na posnetke divjih živali, s katerimi se slikajo turisti. Pa tudi domačih živali, ki znajo neverjetne trike, so preoblečene v kostume ... Prisrčno, simpatično, zanimivo, ..., kakšne pa so okoliščine, da je taka fotografija nastala? Je žival pri tem trpela? Velikokrat je odgovor da.  

Resnica morda ni tako zelo lepa 

Še posebej simpatični so čokati loriji, ki so videti žgečljivi, saj dvignejo svoje roke. A resnica je vse prej kot simpatična. Mala živalica je namreč na smrt prestrašena. Dvig rok je njena samoobramba, saj ima pod pazduho žlezo, ki proizvaja strup.

Za ogled potrebujemo tvojo privolitev za vstavljanje vsebin družbenih omrežij in tretjih ponudnikov.

Velikooka žival v ujetništvu se večinoma ne more braniti, saj ji populijo zobe, opozarjajo pri Guardianu. Številni loriji so iztrgani iz svojega naravnega habitata in zapakirani v kletkah prepotujejo pol sveta, da si nekateri bogataši zadovoljijo svoje želje imeti čim bolj eksotično divjo žival. Med bogatimi Arabci je menda zelo priljubljeno tudi, da si za domačega ljubljenčka umislijo geparda. 

Čokati loriji naj bi izumrli v prihodnjih petih letih. Povpraševanje na črnem trgu raste tudi, ker se širijo viralni posnetki ''simpatičnih žgečkljivih'' lorijev. 

A to vsekakor ni edina žival na družbenih omrežjih, ki je na družbenih omrežjih narobe razumljena, so zapisali pri Guardianu.

Opozorili so na posnetek psa, ki je hodil po zadnjih nogah ... Koliko časa je trajalo učenje, so vprašali. Če pri psu morda še zamižimo vsaj na eno oko, je dejstvo, da medved ne hodi kot človek, zanimiv glas žabice je morda le krik na pomoč, a spletne strani izkoriščajo to za klike, posledično pa lahko to vodi v mučenje živali, so opozorili pri Guardianu. 

Z lahkoto obsodimo turiste, ki se slikajo z mladičem delfina, ki posledično pogine, ali pa lastnika, ki je tetoviral mačko ali pujsa, a kaj če morda tudi sami svoji živali povzročamo trpljenje, so opozorili pri Guardianu. Navedli so primer, še posebej razširjen v ZDA, ko lastniki svojim psom ali mačkam za noč čarovnic nadenejo kostum. Problematični so tisti kostumi, ki so pretesni, ki jim pokrijejo ušesa in podobno.

Pri Guardianu so še opozorili na tigre, ki so večinoma drogirani in še kot mladiči odvzeti materam, da se na Tajskem z njimi lahko slikajo turisti, ali pa da turisti lahko jezdijo slone, pa delfini v ujetništvu, da lahko turisti plavajo z njimi ... Veseli smo, da smo korak naprej naredili pri cirkuških živalih, a očitno se ta cirkus zdaj seli na družbena omrežja, so zapisali. 

Kako pa vedeti, kdaj je fotografija kruta in kdaj ne? Pri Guardianu so zapisali, da s fotografijo same živali ni nič narobe, ko pa jih začenjamo postavljati v nenavadne situacije, pa se mučenje že lahko začne ... 

  • image 4
  • image 5
  • image 6
  • image 1
  • image 2
  • image 3

KOMENTARJI (1)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

flojdi
30. 10. 2017 13.57
+21
.mučenje je .. tudi ... : lep , velik , kuža, ki cele dneve vse svoje dni Življenja Prebije v Ogradi 2x2metra, in ga Lastnik samo 1x na dan za 10minut pelje Ven. ali pa še to ne