Novo mesto, 30. 11. 2013 20.47 |

Košarkarji novomeške Krke v 10. krogu lige ABA niso bili dorasel tekmec beograjski Crveni zvezdi. Gostje so na parketu dvorane Leona Štuklja zmagali z 78:69. Najučinkovitejši pri poražencih je bil Jaka Klobučar (26 točk).

Košarkarji novomeške Krke so pred dvobojem s Crveno zvezdo verjeli, da lahko tekmeca presenetijo, a le če bodo zaustavili njihove najnevarnejše strelce. Če jim je v prvem delu dvoboja to do neke mere še uspevalo – gostje so imeli ob polčasu 6 točk naskoka – so v 3. četrtini povsem popustili. Izkušeni tekmec je to izkoristil, dosegel nekaj lahkih košev in prednost je vztrajno rasla.

Tako so imeli zvezdaši za katere je spet zelo dobro odigral Jaka Blažič (15 točk), pred sklepnim delom dvoboja kar 17 točk naskoka in v Novem mestu se je obetala prava mala katastrofa domačinom. Aleksandar Džikić pa je v sklepnih desetih minutah vendarle našel recept s katerim so se njegovi izbranci nekoliko približali tekmecu. Zadnjo četrtino so dobili z 29:21, a to ni zadostovalo za popolni preobrat.

Chris Booker skupaj s soigralci ni bil kos Crveni zvezdi.
Chris Booker skupaj s soigralci ni bil kos Crveni zvezdi. FOTO: Damjan Žibert

Beograjčani se tako v domovino vračajo z novo letošnjo zmago, na Dolenjskem pa so bili boljši z 78:69.