Brez Kopitarja ni šlo, kralji sezono začeli s porazom

Los Angeles, 20. 01. 2013 08.03 |

Hokejisti NHL moštva Los Angeles Kings so v uvodnem obračunu nove sezone lige NHL morali priznati premoč Chicago Blackhawksom (5:2). Slovenski zvezdnik Anže Kopitar zaradi poškodbe ni igral.

Branilci Stanleyjevega pokala v hokejski ligi NHL, igralci moštva Los Angeles Kings, skrajšanega tekmovalnega leta niso začeli po svojih in željah privržencev kluba. Varovanci Darrylja Sutterja, ki so na ledeni ploskvi Staples Centra še enkrat visoko dvignili lanski pokal in prejeli prstane, so namreč naleteli na dobro pripravljene Chicago Blackhawks, ki so že v uvodni tretjini pokazali, da so na gostovanje prišli po zmago.

Justin Williams
Justin Williams FOTO: Reuters

Z goli Patricka Kanea, Mariana Hosse in Michaela Frolika so namreč že po uvodnih 20 minutah vodili s 3:0. Tudi v nadaljevanju so brez večjih težav nadzorovali potek dvoboja, za nameček pa je Jonathan Toews prednost povišal na 4:0. Domačini so pred sklepnim delom dvoboja vendarle ugnali razpoloženega Coreyja Crawforda, ki je v 39. minuti po strelu Roba Scuderija pobral plošček iz svoje mreže. V sklepnem delu obračuna so sicer domačimi – igrali so brez poškodovanega Anžeta Kopitarja – pritisnili na vso moč, se trudili, da bi se tekmecu še bolj približali in morebiti izsilili podaljšek, a gol Jordana Nolana je bil premalo za kaj več (4:2).

Gostje so namreč le nekaj trenutkov zatem z drugim golom Hosse na tekmi zabili za 5:2, kar je bil tudi končni izid obračuna. "Zabili so, ko so imeli prednost dveh igralcev več na ledu. Nismo padli v igri, ampak imeli so številčno prednost. Sledil je drugi gol, ko je plošček zadel Drewa, potem pa enostavno nismo več našli prave igre. Naši najboljši hokejisti lahko igrajo veliko bolje. Preprosto je. Videli ste to. Natančno veste, o čem govorim,'' je na novinarski konferenci po končanem obračunu dejal trener kraljev Sutter.

V noči na nedeljo je v dresu Detroit Red Wingsov zaigral tudi Jan Muršak, a s klubom doživel visok poraz na gostovanju pri St. Louisu (6:0).

Los Angeles Kings - Chicago Blackhawks 2:5
St. Louis Blues - Detroit Red Wings 6:0
Philadelphia Flyers - Pittsburgh Penguins 1:3
Winnipeg Jets - Ottawa Senators 1:4
Boston Bruins - New York Rangers 3:1
Montreal Canadiens - Toronto Maple Leafs 1:2
New York Islanders - New Jersey Devils 1:2
Tampa Bay Lightning - Washington Capitals 6:3