Bobcats premočni v prvem delu

Los Angeles, 01. 02. 2014 07.49 |

Košarkarji NBA moštva Charlotte Bobcats so na gostovanju pri Los Angeles Lakers zmagali s 110:100. Odločilen je bil prvi del dvoboja. Gostje so si namreč do izteka prvega polčasa priigrali 13 točk naskoka, ki jih jezernikom ni uspelo izničiti.

Al Jefferson
Al Jefferson FOTO: Reuters

Al Jefferson je bil s 40 točkami nerešljiva uganka za obrambo Los Angeles Lakers. Izkupičku je dodal še 18 skokov. Charlotte Bobcats so dobili uvodno četrtino (31:27), v drugi zadevali še bolj natančno (31:22), gostitelji pa so se nekoliko zbrali šele v nadaljevanju. Dobili so tretjo in zadnjo četrtino, a s premalo razliko, da bi se približali razpoloženemu tekmecu.

Bobcats so se tako domov vrnili z novo letošnjo zmago (110:100). Pri poražencih je bil najbolj učinkovit Pau Gasol (24 točk), Nick Young pa je dosegel tri manj.

Los Angeles Lakers - Charlotte Bobcats 100:110
Orlando Magic - Milwaukee Bucks 113:102
Philadelphia 76'ers - Atlanta Hawks 99:125
Minnesota Timberwolves - Memphis Grizzlies 90:94
Brooklyn Nets - Oklahoma City Thunder 95:120
Dallas Mavericks - Sacramento Kings 107:103
Denver Nuggets - Toronto Raptors 90:100
Utah Jazz - Golden State Warriors 90:95