Vidmarjev dvojni dvojček za zmago Fenerbahčeja

Carigrad, 22. 11. 2013 21.16 |

Gašper Vidmar je na tekmi 6. kroga košarkarske evrolige s svojim Fenerbahčejem dosegel še šesto zmago v skupini A. Turška ekipa je s 84:68 premagala ukrajinski Budivelnik Kijev, Vidmar pa je k zmagi v 22 minutah prispeval dvojni dvojček z 12 točkami in desetimi skoki.

Jaka Blažič
Jaka Blažič FOTO: Miro Majcen

V drugi tekmi te skupine je že v četrtek nastopil Boštjan Nachbar, ki je z Barcelono premagal Partizan z 82:64. Nachbar je dosegel tri točke, dva skoka, tri podaje in dve ukradeni žogi, medtem ko Erazem Lorbek še ni bil v postavi španske ekipe. Na vrhu te skupine je še brez poraza Fenerbahče, Barcelona je druga.

V skupini C sta se danes spopadla kluba slovenskih reprezentantov Zorana Dragića in Mirze Begića. Na klubski ravni je bil boljši Begićev Olympiacos in zmagal z 82:74, Begić je igral pet minut in ostal brez točke; Dragić pa je za Unicajo v 23 minutah zbral šest točk in dva skoka. Olympiacos vodi v skupini C s šestimi zmagami, Unicaja je četrta.

Crvena zvezda Jake Blažiča je gostovala pri ruskem Lokomotivu iz Kubana in izgubila z 72:79. Blažič je igral 15 minut, dosegel pa dve točki, tri skoke in imel dve podaji za Beograjčane. Lokomotiv vodi na lestvici z 11 točkami, Crvena zvezda je z osmimi peta.