Blackhawks pokazali zobe sredi Detroita, odloča sedma tekma

Detroit, 28. 05. 2013 07.42 |

Hokejisti NHL moštva Chicago Blackhawks so pokvarili hokejski praznik v Detroitu. Na ledeni ploskvi Joe Louis Arene so namreč s 4:3 ugnali Detroit in izsilili sedmo tekmo konferenčnega polfinala.

Hokejski navdušenci, ki jim srce bije za Detroit Red Wings, so v zadnjih sezonah vajeni vsega hudega, a česa takšnega, kot se je v noči na torek odvijalo v Joe Louis Areni, še niso videli. Potem ko so Chicago Blackhawks v uvodnem delu dvoboja povedli, so uspeli varovanci Mikea Babcocka z goloma Patricka Eavesa in Joakima Anderssona povesti z 2:1, takšen pa je bil izid tudi pred začetkom tretje tretjine.

Michal Handzus
Michal Handzus FOTO: Reuters

Takrat so na sceno stopili gostje, ki so se razleteli po ledu in začeli rešetati mrežo tekmeca. Michal Handzus, Bryan Bickell in Michael Frolik so v desetih minutah zabili tri gole in povsem dotolkli tekmeca. Ta je sicer v zadnji minuti še znižal na 4:3, a za popolni preobrat ni bilo več časa. "Verjeli smo vase. Glave so bile na pravem mestu,'' je po zmagi povedal kapetan Chicaga Jonathan Toews, ki je k zmagi prispeval dve podaji: "Vedeli smo, kaj moramo storiti, predvsem pa nismo bili panični. Takšni moramo ostati, tudi ko bo na sporedu sedmi dvoboj.''