Zimski športi

Bjoergnovi zmaga v Kuusamu, Jezerškova 19.

Kuusamo, 01. 12. 2012 11.34 |

Norvežanka Marit Bjoergen je zmagovalka preizkušnje svetovnega pokala v smučarskih tekih s posamičnim startom na pet kilometrov v finskem Kuusamu. Najboljša Slovenka je bila Barbara Jezeršek na 19. mestu.

Marit Bjoergen je spet pometla s konkurenco.
Marit Bjoergen je spet pometla s konkurenco. FOTO: Reuters

Druga je bila Američanka Kikkan Randall, ki je za Marit Bjoergen zaostala za 22,7 sekunde, tretja je bila Rusinja Julija Čekaleva (+24,5). Od Slovenk se je najbolje odrezala Barbara Jezeršek, ki je za zmagovalko zaostala za 56,4 sekunde, Alenka Čebašek je trideseterico ujela z zaostankom minute in osem sekund za končno 28. mesto. Vesna Fabjan je tekmo končala na 48. mestu (+1:23,0), Katja Višnar pa je bila 64. (1:39,2). "Zelo sem zadovoljna, šla sem na 'maks'. Danes se je res vse 'poklopilo', smuči so bile odlične. Bilo je zelo mrzlo in zaradi tega še težje kot običajno. Punce so zaradi mraza tudi jokale v cilju," je povedala Jezerškova.

Moška tekaška preizkušnja Rusu Legkovu

Rus Aleksander Legkov je zmagovalec moške preizkušnje svetovnega pokala v smučarskih tekih s posamičnim startom na 10 km v finskem Kuusamu. Drugi je bil z zaostankom 6,8 sekunde Norvežan Peter Northug, tretje mesto pa je osvojil Francoz Maurice Manificat (+7,9). Edini Slovenec Rok Tršan ni nastopil.