Bitka za Sicilijo: Iličić z dvema goloma 'pokopal' Catanio

Palermo, 24. 11. 2012 22.35 |

V 13. krogu italijanske Serie A sta se v sicilijanskem derbiju pomerila Palermo in Catania (3:1). Za Palermo sta tekmo začela oba slovenska reprezentanta Jasmin Kurtič in Josip Iličić, ki je z dvema goloma potrdil tretjo zmago v letošnji sezoni.

Nogometaši Palerma so na sicilijanskem derbiju proti Catanii prišli do svoje tretje zmage v sezoni. Palermu v letošnji sezoni Serie A ne gre vse po načrtih. Po slabem uvodu v novo sezono so se vodilni predstavniki kluba odločili za menjavo trenerja, ki je prenesla nekoliko boljše igre. Sicilijanski derbi sta v začetni enajsterici začela oba slovenska reprezentanta Josip Iličić in Jasmin Kurtič. Domače navijače je v deseti minuti razveselil Fabrizio Miccoli, ki je zadel za 1:0. Nato pa je v nadaljevanju zablestel slovenski reprezentant Iličić.

V 50. minuti je z natančnim strelom po tleh z roba kazenskega prostora povišal vodstvo na 2:0. Samo deset minut pozneje se je slovenski reprezentant še drugič vpisal med strelce (3:0). To je bil njegov tretji gol v letošnji sezoni Serie A, saj je pred tem enega zabil že Romi. Tolažilni gol za goste je dosegel Francesco Lod.