Bezjak z dvema goloma pokopal PSV

Ljubljana, 29. 11. 2013 10.51 |

Slovenski reprezentant Roman Bezjak je v petem krogu lige Evropa znova zablestel. Nekdanji član Celja je v majici Ludogorca dosegel oba gola za zmago svojega moštva (2:0) nad PSV iz Eindhovna. Bolgarska ekipa je s tem potrdila prvo mesto v skupini.

Brez napredovanja je ostal Miral Samardžić, ki je s svojim Šerifom iz Tiraspola igral 1:1 v gosteh z Anžijem Mahačkalo. Slovenski reprezentant je odigral celo tekmo, kljub točki pa Šerif nima več možnosti za napredovanje, iz skupine K sta si 1/16 finala že zagotovila Anži in Tottenham. V skupini B je Ludogorec Razgrad s slovenskim napadalcem Romanom Bezjakom, ta je igral od prve minute, proti PSV iz Eindhovna, pri katerem ni bilo poškodovanega Tima Matavža, slavil zmago z 2:0. Bezjak je v 38. minuti poskrbel za vodstvo Bolgarov, v 79. minuti pa zadel še za 2:0. Ludogorec je s tem le še potrdil prvo mesto v skupini.

Roman Bezjak je potrdil odlično formo.
Roman Bezjak je potrdil odlično formo. FOTO: Reuters

V skupini C je bilo vse odločeno že pred tem krogom. Red Bull Salzburg s Kevinom Kamplom, ta tokrat zaradi poškodbe ni igral, in Esbjerg sta si zagotovila napredovanje. Avstrijci so v gosteh z 1:0 ugnali Elfsborg. V skupini E je Fiorentina Josipa Iličića, ki je začel v prvi postavi in igral do 74. minute, v gosteh igrala 0:0 s Pacosom Fereiro in potrdila napredovanje. Ob Italijanih iz te skupine v izločilne boje napreduje še Dnjepr Dnjepropetrovsk.

Rijeka Matjaža Keka in Matije Škarabota, ki ga ni bilo v postavi, je v skupini I igrala 0:0 z Vitoro Guimaraes in ostala brez napredovanja. Iz skupine A napreduje Valencia, iz skupine F Eintracht Frankfurt, iz skupine G Genk, iz skupine H Sevilla, iz skupine I Lyon in Betis, iz skupine J Lazio in Trabzonspor, iz skupine L pa Paok in Alkmaar.