Bedene ostal 'pred vrati' osmine finala

Miami, 24. 03. 2014 21.18 |

Slovenski teniški igralec Aljaž Bedene je moral v 3. krogu ATP turnirja v Miamiju priznati premoč Nemcu Benjaminu Beckerju. 93. igralec na svetovni računalniški lestvici je bil boljši z 2:0 v nizih (6:3, 7:5).

Slovenski teniški igralec Aljaž Bedene se je izvrstno znašel na trdi podlagi ATP turnirja v Miamiju, kjer je v kvalifikacijah najprej izločil Američana Wayna Odesnika, na glavni del turnirja pa se je prebil po zmagi nad Nemcem Tobiasom Kamkejem. V prvem krogu je nato izločil Tajvanca Jimmyja Wanga, v drugem pa še Vaška Pospišila. V 3. krogu turnirja ga je čakala prva zares visoka ovira, Nemec Benjamin Becker, ki je dvoboj začel kot se za favorita spodobi. Odigral je zelo napadalno, navkljub številnim napakam pa povedel s 5:3, a moral skupaj z Ljubljančanom na zaključek prvega niza počakati. V deveti igri je namreč serviral za zmago, povedel že s 40/0, nato pa je bil dvoboj zaradi dežja prekinjen. Sodnik Mohamed Lahyani je brez posebnega razmišljanja poslal igralca v garderobo.

Benjamin Becker
Benjamin Becker FOTO: Reuters

Po slabi uri 'premora' sta se Nemec in Slovenec vrnila na teren in Becker je le še dokončal delo. V drugem nizu sta bila igralca poravnana vse do izida 3:3, nato pa je 93. igralec na svetovni računalniški lestvici zaigral, kot najbolje zna, odvzel servis nasprotniku in pri 5:4 serviral za zmago. Bedene je v deseti igri povedel s 30:0, Becker se je sicer trudil, a najboljši slovenski tenisač mu je uspel odvzeti začetni udarec.

Nemec je nato z isto mero vrnil slovenskemu predstavniku na turnirju, nato pa brez težav dobil še naslednjo igro in odločilni drugi niz dobil s 7:5. Že pred dvobojem tretjega kroga je Bedenetu uspelo izenačiti najboljši slovenski dosežek na turnirjih ATP serije 1000. Lani je namreč prav v Miamiju tretji krog igral Grega Žemlja. Ob tem dodajmo, da je Becker še drugič v medsebojnem obračunu ugnal Bedeneta.