Bedene po hudem boju izpadel v 2. krogu Miamija

Miami, 23. 03. 2013 19.16 |

Drugi najvišje rangirani slovenski teniški igralec na lestvici ATP Aljaž Bedene je izgubil dvoboj drugega kroga teniškega turnirja masters v Miamiju proti Italijanu Andreasu Seppiju po odigranih izenačenih treh nizih.

Aljaž Bedene je po hudem boju izgubil dvoboj drugega kroga na pomembnem turnirju serije masters 1000 v Miamiju (nagradni sklad 4,3 milijona USD). Premagal ga je 19. igralec sveta Italijan Andreas Seppi s 7:5, 5:7 in 7:5. Ljubljančan je imel lepo priložnost, da bi še nadgradil uspeh, ki ga je dosegel z uvrstitvijo v drugi krog. Srčno se je boril, da je nadoknadil zaostanek v nizih, v drugem je pri rezultatu 5:4 rešil zaključno žogico za zmago Italijana, nato pa v odločilni dvanajsti igri tretjega niza izgubil začetni udarec na nič in po dveh urah ter 38 minutah sklonjene glave zapustil igrišče v Miamiju. Navkljub porazu bo Bedene na novi lestvici ATP pridobil nekaj mest in se močno približal rekordni uvrstitvi, 71. mestu. Za prvo uvrstitev v karieri v drugi krog tako močnega turnirja bo Bedene prejel dobrih 13.000 dolarjev in 25 točk za lestvico ATP.

V Miamiju bo v nedeljo nastopil še Grega Žemlja. V tretjem krogu bo njegov tekmec 13. igralec na svetu Francoz Gilles Simon.