Bečirović Iran popeljal do naslova azijskega prvaka

Manila, 11. 08. 2013 16.31 |

Slovenski košarkarski strokovnjak Memi Bečirović je z reprezentanco Irana osvojil azijsko prvenstvo. Bečirovićevi varovanci so v velikem finalu z 85:71 ugnali gostitelje prvenstva, izbrano vrsto Filipinov.

Memi Bečirović
Memi Bečirović FOTO: Reuters

Memi Bečirović nadaljuje dobro delo na klopi iranske košarkarske reprezentance. Nekdanji slovenski selektor je svojo ekipo popeljal do naslova azijskih prvakov. Junak finalnega obračuna proti gostiteljem Filipincem je bil igralec moštva NBA Phoenix Suns Hamed Haddadi. Soigralec našega Gorana Dragića je v velikem finalu ob 80-odstotnem metu iz igre (12/15) dosegel 29 točk in temu dodal še 16 skokov. Reprezentanca Irana je tako po letih 2007 in 2009 še tretjič osvojila naslov azijskih prvakov. Že z uvrstitvijo v finale si je Bečirovićeva četa zagotovila tudi nastop na svetovnem prvenstvu, ki bo prihodnje leto v Španiji. Tretje mesto je osvojila Koreja, ki je premagala kitajski Tajpej.