Barcelona brez težav do nove zmage

Valencia, 25. 11. 2012 22.57 |

Nogometaši Barcelone so v 13. krogu španskega prvenstva brez težav na gostovanju z rezultatom 4:0 premagali Levante. Glavna akterja Kataloncev sta bila Andres Iniesta in Lionel Messi.

Barcelona
Barcelona FOTO: Reuters

Nogometaši Barcelone so si med tednom z zmago v Rusiji zagotovili napredovanje v izločilne boje v Ligi prvakov. Tokrat so gostovali v Valencii pri Levanteju, s katerim so v minuli sezoni zgolj remizirali. Varovanci Tita Vilanove v prvem polčasu niso našli poti mimo zgoščene domače obrambe. Vodilno moštvo španske lige je v nadaljevanju gostiteljem napolnilo mrežo s štirimi goli. V 47. minuti je domačega vratarja po podaji Andresa Inieste ugnal Lionel Messi. Samo pet minut pozneje je znova udarila naveza Iniesta-Messi, ki je povišal vodstvo na 2:0. V 57. minuti se je med strelce vpisal še podajalec Iniesta. Končnih 4:0 je po vnovični podaji Inieste postavil Cesc Fabregas. Barcelona je z 12. zmago v sezoni glavnemu konkurentu za naslov prvaka, madridskemu Realu, pobegnila že za velikih 11 točk.

+7
Čestitke, vesela sem vsake Barcelonine zmage !
Messiniesta
26. 11. 2012 16.01
+16
Včeraj se je pokazala vsa veličastna razlika med velikimi Katalonci in pritlikavim realčičem. Le 14 dni nazaj smo proti Levanteju gledali neko umazano združenje OZN-a, ki je zgolj čakalo na podarjen penal. Ko so ga zapravili pa jim je njihov sodnik dosodil toliko izmišljenih prekrškov, da je iz enega pač moral pasti gol. Sploh, ker sodnik prekrškov realčiča sploh ni gledal in tako niti tistega ob zadetku. Nobene igre, nobenega znanja. Zgolj podkupljen sodnik, nori trener ter večno razcmerjena ronalda. Sramota in antipropaganda za nogomet. Včeraj pa ravno obratno. Častna, vitežka igra. Čudovita predstava pri kateri ni bilo v 1. polčasu niti 5 prekrškov. In po poškodbi Alvesa nekaj kar zmore edino sveti klub. Nekaj česar realčki niti sanjariti ne morejo. Enajsterica sestavljena iz samo doma vzgojenih igralcev. Slavna La Masia je zaprla usta vsem realčkom. Da o gladki zmagi Barce B, nekaj uric prej niti ne govorim. Potem pa prava poezija v režiji doktorja Iniesti in Boga Messija. Valdi je ubranil penal in 0:4 je bila gladka in zaslužena zmaga. Tudi tega realček ni zmožen ravno pogosto, da b izmagali zasluženo. Čarovnik Messi je zopet dokazal, da je ne 2, ne 3 ampak 10000x boljši od neke ronaldke. Mimogrede, kako pa je ta naša objokanka? Je Ronaldka v soboto zabila par golov in popeljala svoje do zmage? Ali pa se še vedno ukvarja zgolj z cmeritisom:)? realčič je pač palček, BARCA pa zakon!!! HAha Madrid:)!
aljaz991
26. 11. 2012 15.34
+11
A da je valdes ubranu enajstmetrovko pa nč ne poveste?, sklepam da ta novinar ki je pisal ta članek ni pogledal tekme
A MAŠ MASKO SN TE FPRAŠO
26. 11. 2012 15.28
+9
Peleju manjka še samo sedem zadetkov, da bo dohitel Messija...
Symbolic
26. 11. 2012 15.44
+4
u_ritko
26. 11. 2012 12.20
+22
Barcina ERA NI in NE BO končana, zato ker ima Barca takšno filozofijo! Kdor tega ne razume, mu ni pomoči. Prav tako, kdor ne vidi, da je messi NAJBOLJŠI, se mora sprijaznit z nizkim inteligenčnim kvocientom :)
Stajerci007
26. 11. 2012 12.32
+16
primerjave na relaciji CR in Messijem je brezpredmetna!!! Zadnje tekme so dokaz to!!
u_ritko
26. 11. 2012 12.43
+6
Kot, če bi primerjali jabolke in hruške, s tem, da je MESSI BOG..
elzan
26. 11. 2012 11.23
+24
Če želite Real gledati vam priporočam naslednjo leto nakup karte v Ljudskem vrtu,ko bo prišel Real na kvalifikacije za Ligo Prvakov.Lp
+6
-8. Najprej mora Royal postati prva ekipa v Madridu, šele potem se lahko kosa z veliko Barso !
Opazovalec2020
26. 11. 2012 23.55
+1
DeBill
26. 11. 2012 11.09
+11
U Madridu zima (-11)! Napoved: vse se bo gibalo proti še večjemu minusu, tudi -18 ne bi bilo presenečenje.
blacknwhite
26. 11. 2012 10.39
+13
hja kaj poreči na to...v prvem polčasu se mi je zdelo da bo velika muka proti Levanteju ampak kot kaže je Tito našel prave besede med polčasom da je svoje varovance vpodbudil k boljši igri kar je prineslo odličen drugi polčas ponovno izjemni Messi še bolj pa Don Andres kapo dol,res da je Xavi ideolog in "motor"Barce ampak včeraj je Ini pokazal kako se stvarem streže,zelo vesel sem tudi da se je vrnil Thiago da bo vskočil tudi malce kot zamenjava Xaviju ali Iniesti ko bo to potrebno...skratka Levante-La Massija 0:4 bravo fantje!!
blacknwhite
26. 11. 2012 10.43
+10
p.s.:dragi Culei nesmemo se prezgodaj veselit teh +11 kajti prvenstvo je še dolgo in zgodi se lahko marsikaj je pa res da smo v dobrem položaju da osvojimo La Ligo če bodo se nadaljevale takšne predstave "naših" LP ;)
LocoBlanco
26. 11. 2012 10.33
-13
Ma lahka je Madrid zadnji ko bom še vedno naviju za njih...to je to zvestoba do groba in tega mi ne more noben na tem svetu vzeti! To je šele prvi del sezone nekateri pa že veselo proslavjlate naslov...Da ne bo na koncu nekdo drug proslavljal! Al smo prvi al smo zadnji vedno sem in vedno bom naviju za Madrid! Upanje umre zadnje in za Madrid bo izgubljen naslov po koncu sezone in nič prej! HALA MADRID HASTA LA MUERTE!
Ziggi
+18
Tako je tudi prav, bravo. Si bil pa ti eden najbolj glasnih lani, ki si napovedal konec barce, konec njene ere in dobre igre, vidiš da ne gre sodit prehitro, saj veš tisto o lastovki in pomladi a ne?
Ziggi
26. 11. 2012 10.40
+9
Drugač pa res pravi navijač reala, tko se navija za svoj klub, js od 91 za barco, pa veš da nismo bili vedno top, so bili hudi padci in tudi še bojo, ampak vedno bom za barco.
Dravska strmina
26. 11. 2012 11.00
+6
Saj nič ni hudega, če navijaš za svoj klub... Ta pravi navijači ga podpirajo tudi takrat, ko ne gre najboljše. Barca je pač zdaj boljša. No, to pa veseli druge. Bravo, Barca, samo tako naprej!!!
u_ritko
26. 11. 2012 12.45
+0
Najboljša zadnjih 5 let, zoperstavijo se ji lahko le s kontrami! Kar je za klub, kot je Real Madrid bolj žalostne narave. Ronaldo pa ve samo šprintat, nikol ni bil dribler, pa še šprinta ne pravilno.
Sodnik_Kriv
26. 11. 2012 18.55
-1
jalec-osva... tist k se hvali zvestoba do groba to prau veš da si sezonski navijač! to kar si napisu je kr neki!
-MARIBOR-
26. 11. 2012 10.23
+3
Če želijo v Madridu do naslova morajo v naslednjem kolu galaktiki prepustit zmago someščanom(oni še imajo trenutno možnosti slediti Barci) drugače bo Barca tudi Atletiku pobegnila. Mislim, da bo Real "pomagal" Barci do prednosti +6 točk, čeprav njihove pomoči ne rabijo.
Klemen Knez 1
26. 11. 2012 10.20
+5
zaka se tko upade s realom? on je itak podn od podna ;) jst bi se bol sekiru za atletico iz madrida k je sam -3 :)
xx-xy
26. 11. 2012 10.22
+7
Maš prav, ampak je tako lepo nekomu zapret usta. Ne mislim žalit, ampak vse se vrača, vse se plača :)
26. 11. 2012 10.09
+19
...sam....valdez je biu včeri car....:)))...
xx-xy
26. 11. 2012 10.07
+16
Vsaka čast Barci za včerajšnjo igro in nasploh igro v tej sezoni! Igralci so na vrhuncu, upam, da se bo to samo še stopnjevalo! Kje so pa Realovi navijači? Tudi v slabih trenutkih bi lahko bili svojim ob strani, vidim, da ste pa vsi izginili! :) Ali ste šli po drva :)
kobe_bryant2
26. 11. 2012 10.05
+10
Vreme danes. Barcelona: sončno, brez oblačka +11 °, Madrid: sneži - 11°.
KakovostenSmeh
27. 11. 2012 00.32
27. 11. 2012 00.33
dodo5191
26. 11. 2012 10.00
-19
barca feni, drgač vas je pa mal evforija zadela..dejte se no mal umert..dokler obrambe ne boste poštimal, boste šli v LP pri prvi močenjš oviri vn, to je očigledno..niste vi letos tok dobri, kokr je real slab..viki je mel vceraj preblisk kakor berem komentarje ( tekme nisem gledal ), ampak take stvari se dogajajp 2 do 3 na let..
Hammurabi
+8
mmickica
+10
Kar se obrambe tiče, se strinjam,...ampak gre na boljše počasi, tako da...še je čas do izločilnih bojev v LP! Če ne bo spet kakšnih dodatnih poškodb seveda...!