Maribor, 19. 04. 2013 20.33 |

Slovenska hokejska reprezentanca je na prijateljskem obračunu s 5:2 ugnala Avstrijce. Slovenci so silovito začeli in zdesetkanega tekmeca brez težav ugnali. Po osmih minutah je bilo že 3:0.

Slovenska hokejska reprezentanca se je po Italijanih in Kazahstancih udarila še z Avstrijci, severni sosedi pa vsaj na papirju veljajo za najmočnejšega tekmeca od vseh dosedanjih. Čeprav je selektor Kazahstancev Vladimir Krikunov po dvobojih s Slovenci poudarjal, da varovanci Manuela Viveirosa niso prav nič posebnega, so bili za četo Matjaža Kopitarja vedno zahteven tekmec. Tokrat pa so se po nekaj minutah dvoboja uresničevale napovedi Krikunova. Slovenci so namreč z goli Blaža Gregorca, Roka Lebra in Roberta Saboliča po vsega osmih minutah dvoboja vodili s 3:0, selektor gostov pa je bil primoran vzeti minuto odmora. Ta ni posebej koristila, saj so bili na mariborski ledeni ploskvi še naprej gospodarji Kopitarjevi izbranci.

Robert Sabolič
Robert Sabolič FOTO: Damjan Žibert

Tudi v drugem delu je bilo tako, s kombinatorno igro in trdo obrambo pa so navduševali zbrane na lepo polnih tribunah Ledene dvorane. Strelsko sicer niso bili tako učinkoviti kot v prvem delu, prebudil se je tudi vratar Rene Swette, Sabolič pa je najlepšo slovensko priložnost za povišanje prednosti zapravil. A svojo priložnost so dočakali tudi gosti, ko so uspeli dve minuti pred koncem drugega dela dvoboja znižati na 3:1 (Michael Schiechl). Pred sklepnim delom dvoboja so imeli gostitelji prednost dveh golov, a so ostali brez poškodovanega vratarja Roberta Kristana.

V zadnjih 20  minutah ga je zamenjal Gašper Krošelj in ga uspešno nadomestil. Še naprej pa so bili razpoloženi slovenski strelci, ki so še enkrat zatresli mrežo tekmeca. Četrti gol so zabili, ko so imeli na ledeni ploskvi igralca več, četrti slovenski strelec pa je bil Rok Pajić. Sledil je še peti slovenski gol, v režiji Aleša Mušiča in dobrih deset minut pred iztekom igralnega časa je bilo jasno, da se bodo zmage veselili domačini. Avstrijci so sicer v zadnjih trenutkih dvoboja zabili svoj drugi gol, s katerim so le ublažili poraz (5:2).