VIDEO in FOTO: Celjski rokometaši proti Madridčanom zdržali le prvi polčas

Celje, 06. 10. 2012 17.46 |

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v 2. krogu lige prvakov gostili evropskega podprvaka Atletico iz Madrida. Varovanci Vladana Matića so se favoriziranim gostom s Pirenejskega polotoka dobro upirali, na koncu pa izgubili z 28:22.

Celjski rokometni mladci so doživeli že tretji poraz v nizu. Po visokem porazu v madžarskem Veszpremu (22:32) in tesnem z velenjskim Gorenjem (24:25) so jih po pričakovanju ugnali tudi rokometni titani iz Španije. Trikratni evropski prvaki, ob tem pa še štirikratni finalisti najbolj imenitnega klubskega tekmovanja na stari celini, so v nekoč izjemno močni rokometni utrdbi v mestu ob Savinji osvojili svoji prvi mednarodni točki v tej sezoni, pred tednom dni so namreč na domačem igrišču izgubili z nemškim Kielom.

Zdesetkana celjska zasedba – ob že dlje časa odsotnem vratarju Dejanu Periću in Luki Žvižeju, ki bo zaradi poškodbe ahilove tetive na prisilnem počitku vsaj še tri tedne, je manjkal tudi Rok Žuran – po sijajnem prvem polčasu v nadaljevanju ni bila kos evropskemu rokometnemu velikanu, ki je po selitvi iz Ciudad Reala v Madrid izgubil nekaj svojega glamurja, še vedno pa je to moštvo, ki se spogleduje z najvišjimi mesti v ligi prvakov in resno računa, da si bo izborilo nastop na zaključnem turnirju četverice, ki bo v začetku junija prihodnje leto v Kölnu.

Slovenski podprvaki so z bojevito igro v obrambi, ki je bila na robu izključitve, dobro ustavili napade španskih podprvakov. Še največ težav jim je v prvem polčasu povzročal izkušeni in z vsemi "žavbami" namazan makedonski reprezentant Kiril Lazarov, ki je v uvodnih petnajstih minutah nasul štiri gole, medtem ko so bili drugi njegovi razvpiti mednarodni soigralci na čelu s hrvaškim "čarovnikom" Ivanom Balićem in visokoraslim švedskim krilnim igralcem Jonasom Källmanom bolj ali manj pod nadzorom.

Celjani so v šesti minuti – po treh zaporednih golih Lazarova – zaostali za dva gola (2:4), le tri minute pozneje pa izid poravnali na 5:5. S hitrim kroženjem žoge so povsem nevtralizirali svoj primanjkljaj v višini in do konca prve polovice tekme povsem držali stik z izbranci gostujočega trenerja Talanta Dušebajeva, ki je dokaj enakovredno porazdelil minutažo med svojimi varovanci, česar njegov kolega na nasprotni strani igrišča Vladan Matič zaradi celjske kadrovske podhranjenosti ni mogel narediti. A ti so se mu oddolžili z izjemno predstavo, polčas so končali z dvema goloma prednosti (15:13).

Madridčani so v drugem polčasu vendarle pokazali svoje lepo negovane rokometne mišice, z granitno obrambo in veliko hitrejšo igro so nadaljevanje odprli z delnim izidom 4:0 in zaostanek spremenili v vodstvo s 17:15. Celjska zasedba je prvi gol dosegla šele v 37. minuti, ko je s sedemmetrovke zadel Gašper Marguč, a španska zasedba je medtem že dosegla pravo delovno temperaturo in v 42. minuti svojo prednost povišala na +5 (21:16).

Po Matićevi minuti odmora je domača zasedba zaigrala nekoliko bolj učinkovito, v zadnji četrtini tekme pa vendarle ni naredila preobrata kot pred dnevi proti Gorenju. Španska zasedba je z racionalno predstavo zanesljivo držala prednost v svojih rokah, domači zasedbi pa prizadejala drugi poraz v ligi prvakov. V domači ekipi je bil najbolj učinkovit Marguč z osmimi goli, toliko jih je v gostujoči dosegel tudi Lazarov.

Celje Pivovarna Laško – Atletico Madrid 22:28 (15:13)