V aferi Baričevič se eno od vprašanj vrti tudi okoli tega, kdo je posnel truplo Saše Baričeviča. Po spletu je namreč ob izbruhu afere zakrožila fotografija pokojnika, policija pa se je lotila iskanja osebe, ki je fotografijo posnela in posredovala javnosti.
Pri tem si je nekdanji komandir Policijske postaje Vič Franc Marolt po mnenju ene izmed policistk vzel preveč svobode. Policistka je namreč trdila, da je komandir pregledal njen mobilni telefon, čeprav ga je policistka prosila, naj ji telefon vrne, in kljub temu da za to ni imel odredbe preiskovalnega sodnika. Fotografije komandir na telefonu omenjene policistke ni našel.
Zadeva je šla na sodišče in junija je ljubljansko okrajno sodišče odločilo, da Marolta zaradi nezakonitega brskanja po telefonu obsodi na štiri mesece pogojne zaporne kazni s preizkusno dobo dveh let. Zdaj pa je po poročanju Dela tej sodbi pritrdilo tudi višje sodišče, ki je menilo, da je Marolt nedvomno presegel mejo, ko je brskal po telefonu in tako poizvedoval, kdo je posnel fotografijo. Izrečena pogojna kazen je tako postala pravnomočna.
Obremenilno za nekdanjega komandirja je bilo predvsem pričanje policistke. Marolt je sicer trdil, da je kazenski postopek posledica zarote tistih, ki so mu hoteli škodovati.
Sicer pa do danes še ni znano, kdo je fotografijo posnel in jo posredoval javnosti.
KOMENTARJI (118)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.