Adrian Gomboc bronasti na mladinskem SP

Ljubljana, 24. 10. 2013 18.34 |

Drugi dan mladinskega svetovnega prvenstva v judu v Ljubljani so bile na sporedu kategorije do 52 in do 57 kilogramov za ženske ter do 66 in do 73 kg za moške, nastopilo je tudi šest Slovencev. Najvišje se je povzpel Adrian Gomboc, ki je bil v kategoriji do 66 kilogramov bronasti.

Drugi dan mladinskega svetovnega prvenstva v judu v Ljubljani so bile na sporedu kategorije do 52 in do 57 kilogramov za ženske ter do 66 in do 73 kg za moške, nastopilo je tudi šest Slovencev. Najvišje se je povzpel Adrian Gomboc, ki je v kategoriji do 66 kilogramov dobil bronasto medaljo.

Adrian Gomboc je med borci kategorije do 66 kg najprej ugnal Litovca Kestutisa Vitkauskasa, nato še Mongolca Tumennasana Erdenetogtokha, v tretji borbi pa je premagal še Grka Georgiosa Azoidisa. V četrtfinalu je judoista celjskega kluba Z'dežele Sankaku premagal Japonec Juki Hašiguči in Gomboc se je preselil v repasaž. Srb Marko Vukičević je nekaj sekund pred iztekom borbe v repasažu "padel" za ipon, v borbi za bron pa je Gomboca spet čakal srbski tekmovalec – Ilija Ciganović. Tudi ta je klonil pod močjo varovanca Marjana Fabjana, ki se je tako veselil bronastega odličja.

"Nisem pričakoval te kolajne, prišel sem do brona, lahko bi morda še več, a sem zadovoljen s kolajno. Oba Srba že dolgo poznam, sem že izgubil proti njima, a sem jima zdaj po domače povedano vrnil. Definitivno je to moj največji uspeh do zdaj in to še pred tolikšno publiko, res sem vesel," je dejal Gomboc.

Na mladinskem SP v judu je Slovenij osvojila prvo odličje.
Na mladinskem SP v judu je Slovenij osvojila prvo odličje. FOTO: Reuters

Drugih pet slovenskih borcev ni bilo tako uspešnih. Manja Kropf (do 57 kg) je najprej premagala Argentinko Paulo Delfino, nato pa morala priznati premoč Kanadčanki Catherine Beauchemin - Pinard. Luka Kuralt je v uvodni borbi kategorije do 66 kg premagal azerbajdžanskega borca, nato pa v drugo klonil proti Črnogorcu Nikoli Gušiću.

Maja Povšnar (do 52 kg) je izgubila uvodno borbo in tako ostala brez uvrstitve, enaka usoda pa je doletela tudi Igorja Potparića (do 73 kg) in Anjo Štangar (do 57 kg).

V petek sledi predzadnji dan posamičnega prvenstva, ko bo dan D za Natašo Bende (do 63 kg) in Ajo Gačnik Zupanc (do 70 kg) ter Primoža Marinčiča (do 81 kg), Mihaela Žganka in Tadeja Mulca (oba do 90 kg). Bendetova se bo uvodoma borila s Kubanko Maylin del Toro, Gačnik Zupančeva z Bosanko Aleksandro Samardžić, Marinčič z Nemcem Dominikom Resslom, Žgank z Latvijcem Glebsom Talalujevsom, Mulec pa z Gruzijcem Lašo Tavelurijem.