AVDIO in FOTO: Dvakratni strelec Jeglič: Občutek je fenomenalen!

Soči, 13. 02. 2014 14.04 |

Slovenska hokejska reprezentanca je izgubila uvodni obračun na olimpijskem turnirju. S 5:2 so jih ugnali gostitelji olimpijskih iger Rusi. Gola za slovensko reprezentanco je zabil Žiga Jeglič.

Slovenska hokejska reprezentance je uvodoma palice prekrižala z gostitelji olimpijskih iger Rusi. Že v uvodnih minutah je bilo jasno zakaj so izbranci Zinetule Bilyaletdinova v veliki večini podcenjevalno govorili o Slovencih. Po dobri minuti igre je napako slovenske obrambe izkoristil prvi zvezdnik Zbornaje komande Aleksander Ovečkin, po slabih štirih minutah prve tretjine pa je Jevgenij Malkin povišal na 2:0. Po dveh ploščkih v mreži Roberta Kristana so se Slovenci nekoliko zbrali, zaigrali bolj odločno v obrambi, za nameček pa so si priigrali prvo priložnost za gol. Ponudila se je Anžetu Kopitarju, a Semyon Varlamov je njegov poizkus zaustavil. Rusi v nadaljevanju niso več tako intenzivno pritiskali na slovenska vrata, a brez težav branili prednost.

Slovenci so se veselili dveh golov Žige Jegliča.
Slovenci so se veselili dveh golov Žige Jegliča. FOTO: Reuters

V nadaljevanju so zobe pokazali risi, ki so zaigrali veliko bolj pogumno, izboljšali so igro v obrambi, 'ohladili' pa so se tudi izkušeni ruski napadalci. Za nameček je drugi napad Robert SaboličRok TičarŽiga Jeglič še enkrat več dokazal, da velja za sila neugodnega. Tokrat je njihovo moč občutila četa Bilyaletdinova, ki jo je 'ranil' Jeglič. Slovenci so po znižanju zaostanka še naprej igrali napadalno, Rusi pa so bili več pri ploščku. Nekajkrat so tudi ustrelili proti Kristanovim vratom, a njegova mreža je dolgo ostala nedotaknjena. Vse do 17. minute drugega dela dvoboja, ko so Rusi ob igralcu več na ledeni ploskvi, po zaslugi Ilije Kovalčuka, povedli s 3:1. A slovenski odgovor je sledil ekspresno. Vnovič je zanj poskrbel Jeglič, ki je tako minuto pred iztekom 2. tretjine zabil za 3:2.

A sklepni del dvoboja je v popolnosti pripadel domačinom. Z goloma Valerija Ničuškina in Antona Belova so si hitro priborili najvišjo prednost na dvoboju (5:2) in nato mirno pripeljali dvoboj h koncu. Slovenci so imeli še nekaj lepih priložnosti za znižanje izida, a mreže Varlamov je vse njihove poizkuse zaustavil. Slovenci so tako olimpijski turnir začeli s pričakovanim porazom proti kandidatom za osvojitev zlatega olimpijskega odličja.

Na drugi tekmi v skupini A so hokejisti ZDA visoko s 7:1 ugnali Slovake, ki bodo naslednji nasprotniki slovenske reprezentance.