Ljubljana, 16. 04. 2014 18.00 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 6 min

Na prvi tekmi 27. kroga slovenskega nogometnega prvenstva sta v Kranju Triglav in Krka remizirala (1:1), Maribor je zmagal v Domžalah (2:1), Zavrč je bil boljši od Olimpije (3:1), Gorica je nadigrala Celje (5:0), Koprčani so slavili v Velenju (2:0).

Domžalčani so se dobro upirali državnim prvakom, ki so prišli do pomembne zmage v boju za naslov. Pomembne tri točke je Štajercem prinesel Mitja Viler v 79. minuti. Državni prvaki so bili več pri žogi, toda domačini jim niso pustili, da bi se razigrali. Ko so prišli strela, prvega nevarnega na tekmi, pa so že zadeli. Jean-Philippe Mendy je priigral prosti strel, na prvo vratnico je podal Goran Cvijanović, najvišje pa je skočil francoski napadalec in zadel dvanajstič v sezoni. Gosti so bili nevarnejši, prihajali do priložnosti, več streljali in nadzorovali potek tekme, domači pa vztrajno čakali na svojo priložnost. In jo dočakali v 77. minuti, ko je debitant Aladin Šišić poslal predložek v kazenski prostor, kjer je bil na pravem mestu Živec in zadel prazno mrežo. Veselje Domžal je trajalo le dve minuti, ko je Mitja Viler z diagonalnim strelom z roba kazenskega prostora zabil drugi mariborski gol.

Visoka zmaga Gorice
Goriški nogometaši so prišli do lahke zmage proti celjskim, ki so na Primorskem doživeli pravi polom. Po prvem prejetem golu so sicer prišli do nekaj strelov, a so domači izkoristili vsakršno napako in v gol sprenili večino svojih priložnosti. Goričani so zadeli že ob prvem poizkusu na tekmi. V 14. minuti so izvajali prosti strel, do odbite žoge je prišel Amedej Vetrih in jo z močnim strelom poslal za hrbet Matica Kotnika. V 35. minuti je Francesco Finocchio podal z leve strani, Massimo Coda pa je bil pri žogi pred Kotnikom in jo poslal v gol. Coda je drugič zadel v 38. minuti, ko je izkoristil nespretno izbijanje gostujoče obrambe. V 47. minuti je domačim uspelo mrežo zatresti še četrtič. Ronaldo Vanin je podal z desne, Gianvito Misuraca pa je žogo z bližine preusmeril v gol. V 56. minuti je Kotnik v kazenskem prostoru zrušil Gianluco Lapadulo, ki si je žogo nastavil za enajstmetrovko in jo zapravil. Lapadula je zapravljeno popravil v protinapadu nekaj trenutkov kasneje, Misuraca je podal v kazenski prostor, Lapadula pa je žogo pospravil v gol.

Luigi Apolloni
Luigi Apolloni FOTO: Damjan Žibert

Poraz Olimpije v Zavrču
Na Štajerskem je drugič v sezoni (na prvi tekmi je bilo 2:1) padla Olimpija. Varovanci trenerja Željka Orehovca so svoje opravili v prvem polčasu, v drugem prednost v glavnem le branili, ob koncu tekme pa z golom zmago le še potrdili. Začetek je povsem pripadel domačim, ki so si že v četrti minuti priigrali stoodstotno priložnost, Dino Kresinger se je sam znašel pred vratarjem Aleksandrom Šeligo, a je Olimpijin čuvaj iz medsebojnega dvoboja izšel kot zmagovalec. Domači so povedli po prostem strelu z desne strani, v kazenskem prostoru je do žoge prišel Andrej Dugolin in jo z močnim strelom poslal v mrežo. Gostitelji se niso imeli časa dobro poveseliti zadetka, saj so tekmeci takoj izenačili. Domača obramba je v kazenskem prostoru pozabila na Nika Omladiča, kar je ta znal izkoristiti. To je bil prvi gol Ljubljančanov v mesecu aprilu in prvi po dveh tekmah. Olimpija je po doseženem golu prevzela pobudo, Damjan Trifković je bil blizu veselja, vendar se je izkazal domači vratar Gregor Fink. Nagrado je svojemu vratarju priskrbel Smrekar, ki je z natančnim strelom poskrbel še za drugi gol Zavrča. V 78. minuti so domači ostali brez izključenega Karla Težaka, ki je dobil drugi rumeni karton, toda Ljubljančani tudi številčne prednosti niso znali izkoristiti. Še več, kljub premoči in pritisku so prejeli še en zadetek, njihovo usodo ob hrvaški meji je zapečatil sosed iz Varaždina, Smrekar.

Jean Philippe Mendy
Jean Philippe Mendy FOTO: Damjan Žibert
Remi Triglava in Krke
Derbi devetouvrščene Krke in desetouvrščenega Triglava se je končal z delitvijo točk, a so imeli Novomeščani vse do sodniškega dodatka tri točke na svoji strani. Kranjska vztrajnost se jim je obrestovala v 91. minuti, ko je z glavo zadel Lamin Diallo. Novomeščani so tekmo začeli bolje, čeprav si takoj niso pripravili resnejše priložnosti. Prvo pravo so izkoristili v 13. minuti. V kazenskem prostoru je do žoge prišel Saša Ranić, jo podal do Žige Kastrevca, ki z bližine ponujene priložnosti ni zapravil.

Domači so drugi polčas začeli precej bolje in bili so nevarnejši tekmec, v 72. minuti je Palibrk streljal z roba kazenskega prostora, vendar je bil dobro postavljen gostujoči branilec. Še lepši priložnost so imeli igralci Triglava dve minuti kasneje. Luka Majcen je lepo našel Palibrka, ki je dobro streljal, z obrambo pa se je izkazal Matko Obradović. Domači trener Siniša Brkić je potek tekme skušal spreobrniti z menjavami, napad je še dodatno okrepil s tremi napadalno usmerjenimi igralci. Domači so si pripravili še nekaj priložnosti, v 91. minuti pa le prišli do tako želenega zadetka. Gašper Udovič je podal v kazenski prostor, kjer je najvišje skočil Lamin Diallo in z glavo premagal Obradovića, nato pa ob veselju slekel dres in si prislužil še drugi rumeni karton.

Novomeščani so povedli na tekmi s Triglavom, a nato dobili gol v sodnikovem podaljšku. FOTO: Damjan Žibert

Koprčani zmagali v Velenju
Koprčani so v Velenju osvojili pomembne tri točke, v derbiju dveh ekip, ki se borita za drugo mesto, so premagali Rudar. Njihova zmaga je povsem zaslužena, saj so bili nevarnejši, konkretnejši in konec koncev tudi učinkovitejši. Na roko jim šlo tudi dejstvo, da so od 60. minute igrali z igralcem več, saj je moral zaradi drugega rumenega kartona predčasno v slačilnico Christian Bubalović. Koprčani so tako dosegli 15. zmago v sezoni, za vodilnim Mariborom še vedno zaostajajo za pet točk, pred tretjeuvrščenim Rudarjem pa je njihova prednost zdaj šest točk. Gosti so se veselili že v osmi minuti, ko je Perica Ivetić lepo podal žogo v prazen prostor, v katerega je pritekel Matej Palčič in rutinirano premagal domačega vratarja. Svoje priložnosti za izenačenje so Velenjčani imeli, predvsem to velja za Mateta Eterovića, toda v zadnjem času niso ravno najbolj učinkoviti. Na gol so sprožili deset strelov, le dva sta šla v okvir vrat. Tudi Koprčani bi lahko dosegli še kakšen gol, Palčič je bil v prvem delu stalna nevarnost za vrata domačih, kar ni uspelo njemu, pa je v 71. minuti uspelo Mateju Pučku, ki je z lepim golom potrdil zmago gostov.

Triglav - Krka 1:1 (0:1)
Domžale - Maribor 1:2 (0:1)
Zavrč - Olimpija 3:1 (2:1)
Gorica - Celje 5:0 (3:0)
Rudar - Luka Koper 0:2 (0:1)