Olimpija praktično celotno tekmo z igralcem več, a ni uspela zadeti

Ljubljana, 05. 05. 2024 21.23 | Posodobljeno pred 13 dnevi

S.V., STA
5

Nogometaši Olimpije in Mure so se v 34. krogu državnega prvenstva razšli z neodločenim izidom 0:0.Ljubljančani so imeli od četrte minute igralca več, kljub temu pa niso uspeli unovčiti številnih priložnosti. Radomljani so v boju za obstanek prišli do velike zmage nad Rogaško (1:0).

Statistika Olimpija - Mura
Statistika Olimpija - Mura FOTO: Sofascore.com

Tekma se še ni dobro začela, ko je Ivan Šarić naredil prekršek nad Timijem Maxom Elšnikom, po dolgem pregledu posnetka pa je Martin Matoša pokazal rdeči karton Hrvatu.

Toda kljub temu, da so imeli Ljubljančani žogo 71 odstotkov časa v posesti in imeli 25 strelov, jim ni uspelo zadeti. Dvakrat jim je veselje preprečil okvir vrat.

V 71. minuti je Raul Florucz iz neposredne bližine žogo namesto v prazno mrežo poslal v vratnico, v sodniškem dodatku pa je Ahmet Muhamedbegović s strelom z glavo zadel prečko.

Olimpija sicer ostaja na drugem mestu, a ima le točko več od Maribora, s katerim se bo v naslednjem krogu merila v Ljudskem vrtu.

Radomljani s pomembno zmago

Statistika Radomlje - Rogaška
Statistika Radomlje - Rogaška FOTO: Sofascore.com

Tekma je potekala brez pravih priložnosti, ne ena ne druga ekipa nista bili posebej drzni, dogajalo se je večinoma med obema kazenskima prostoroma, tako da polčas brez zadetkov ni bil nikakršno presenečenje. Ne eni ne drugi ekipi v prvem delu ni uspelo niti enkrat sprožiti v okvir vrat.

Nekoliko bolje se je začel drugi polčas, v katerem so domači v 73. minuti uspeli povesti. Po strelu Uroša Koruna, ki je slabo zadel žogo, je ta prišla na do Ivana Krola, slednji pa jo je preusmeril v mrežo.

Na koncu so se po boljšem drugem polčasu polnega plena veselili Radomljani in tako zaostrili boj za obstanek. Ti bodo do konca sezone igrali še v gosteh z Domžalami in doma s Celjem, Rogaška pa doma z Aluminijem in v gosteh z Muro. Slatinčani bodo igrali brez Di Matea Lovrića, ki je bil ob koncu tekme izključen.